Fixtures and Results 2024

 

** Club final date Saturday 20 July.  NB: matches may have to be played on Sunday 21 July in the event of rain, etc.

Saturday 30 March - The Baker Cup

 

Saturday 20 April - Men’s 4 (home) v Men’s 5  4-0

Sunday 21 April - Men’s 1 (home) v Weald 2  5-1

Sunday 21 April - Men’s 2 (away) v Hampden Park 2  1-5

Sunday 21 April - Men’s 3 (away) v Pav & Ave 4  1-3

 

Saturday 27 April - Men’s 5 (away) v Grasshoppers 5  4-0

Sunday 28 April - Men’s 1 (home) v Hampden Park  5-1

Sunday 28 April - Men’s 4 (away) v Cooden 3  PP

Sunday 28 April - Ladies 2 (away) v Crowborough 3  4-0

Sunday 28 April - Mixed 3 (away) v Goudhurst 2  PP

 

Saturday 4 May 

Sunday 5 May - Mixed 3 (away) v Iden Green  1-3

 

Saturday 11 May - Men’s 4 (home) v Grasshoppers 5  4-0

Saturday 11 May - Ladies 2 (home) v Cooden 3 at 10 am  3-1

Saturday 11 May - Mixed 2 (home) v Cross in Hand at 1 pm  0-4

Sunday 12 May 

 

Sunday 19 May - Men’s 2 (away) v Southdown 2  W/O to GLTC

Sunday 19 May - Men’s 5 (away) v Mayfield 1  W/O to GLTC

Sunday 19 May - Mixed 2 (home) v Horsmonden  4-0

 

Sunday 26 May - Men’s 2 (home) v Pav & Ave 1

Sunday 26 May - Men’s 4 (away) v Cooden 3

 

Saturday 1 June - Ladies 1 (away) v Crawley

Sunday 2 June - Men’s 1 (away) v Maresfield 

Sunday 2 June - Men’s 2 (away) v Seaford & Blatchington 2

Sunday 2 June - Mixed 3 (away) v Cross in Hand 3

 

Saturday 8 June - The King Cup

Saturday 8 June - Ladies 1 (home) v Chichester 

Saturday 8 June - Men’s 3 (home) v Maresfield 2

Sunday 9 June 

 

Saturday 15 June - Ladies 1 (home) v Meads 

Sunday 16 June - Men’s 1 (away) v Badgers 2

Sunday 16 June - Men’s 2 (home) v Grasshoppers 2

Sunday 16 June - Men’s 4 (away) v Crowborough 2

Sunday 16 June - Ladies 2 (away) v Pav & Ave 3

Sunday 16 June - Mixed 3 (home) v Amherst 3

 

Saturday 22 June - Men’s 3 (away) v Seaford & Blatchington 3

Sunday 23 June - Mixed 1 (away) v Amherst 2

 

Friday 28 June - Walthamstow Tennis Club 2pm

Saturday 29 June - Walthamstow Tennis Club 2pm

Sunday 30 June - Mixed 2 (home) v Cooden 

 

Saturday 6 July - Mixed 1 (home) v Cross in Hand 1

Sunday 7 July - Ladies 2 (away) v Southdown 4

 

Saturday 13 July - Men’s 5 ( home) v David Lloyd 2

Sunday 14 July - Men’s 4 (home) v Mayfield 1

Sunday 14 July - Mixed 2 (away) v Cooden 

Sunday 14 July - Mixed 3 (home) v Cross in Hand 3 - 11am

 

**Saturday 20 July - Club Finals 

**Sunday 21 July 

 

Saturday 27 July - Men’s 3 (home) v Southdown 2

Saturday 27 July - Ladies 1 (away ) v Grasshoppers 1

Sunday 28 July - Men’s 5 (home) v Crowborough 2

 

Saturday 3 August - Ladies 1 (home) v Comptons 3

Saturday 3 August - Ladies 2 (home) v Seaford 3

Sunday 4 August 

 

Saturday 10 August - Men’s 3 (home) v Badgers 1

Saturday 10 August- Ladies 2 (home) v Newick 2

Sunday 11 August - Men’s 5 (away) v Plumpton 

Sunday 11 August - Mixed 2 (home) v Goudhurst 

 

Saturday 17 August 

Sunday 18 August - Men’s 3 (away) v Cross in Hand 3

Sunday 18 August - Men’s 4 (away) v David Lloyd 2

Sunday 18 August - Mixed 1 (away) v Wadhurst 1 - 11am

 

Saturday 24 August - Ladies 1 (away) v Wickwoods 2

Sunday 25 August - Mixed 2 (away) v Rye 2pm 

 

Saturday 31 August - The Toze Cup

Saturday 31 August - Men’s 5 (home) v Cooden 

Sunday 1 September - Men’s 4 (home) v Plumpton 

Sunday 1 September - Mixed 1 (home) v Amherst 2

 

Saturday 7 September 

Sunday 8 September - Mixed 2 (home) v Staplehurst 

 

Saturday 14 September 

Sunday 15 September - Mixed 3 (away) v Amherst 3

 

Saturday 21 September 

Sunday 22 September - Mixed 2 (away) v Cross in Hand 

 

Saturday 28 September 

Sunday 29 September - Mixed 1 (away) v Hawkhurst 

Sunday 29 September - Mixed 3 (home) v Goudhurst 2

 

Saturday 5 October 

Sunday 6 October 

 

Saturday 12 October 

Sunday 13 October - Mixed 2 (away) v Horsmonden 12 noon 

Sunday 13 October - Mixed 3 (away) v Wadhurst 3

 

Saturday 19 October 

Sunday 20 October - Mixed 2 (away) v Goudhurst 12 noon 

 

Saturday 26 October 

Sunday 27 October - Mixed 1 (away) v Amherst 1

Sunday 27 October - Mixed 3 (home) v Iden Green 

 

Saturday 2 November - The Larkin Cup

Sunday 3 November - Mixed 2 (away) v Staplehurst 

 

Saturday 9 November - Mixed 2 (home) v Rye

Sunday 10 November 

 

Saturday 16 November 

Sunday 17 November 

 

Saturday 23 November 

Sunday 24 November 

 

Saturday 30 November 

Sunday 1 December 

 

Saturday 7 December - Mixed 1 (away) v Cross in Hand 1

Sunday 8 December 

 

Saturday 14 December 

Sunday 15 December 

 

Saturday 21 December 

Sunday 22 December 

 

Saturday 28 December 

Sunday 29 December 

 

Saturday 4 January 

Sunday 5 January 

 

Saturday 11 January 

Sunday 12 January  Mixed 1 (home) v Amherst

 

Saturday 18 January 

Sunday 19 January 

 

Saturday 25 January - Mixed 1 (home) v Hawkhurst

Sunday 26 January 

 

Saturday 1 February 

Sunday 2 February 

 

Saturday 8 February 

Sunday 9 February 

 

Saturday 15 February 

Sunday 16 February - Mixed 1 (home) v Wadhurst 1

 

Saturday 22 February 

Sunday 23 February - Mixed 3 (home) v Wadhurst 2 -11am

 

Saturday 1 March 

Sunday 2 March 

 

Saturday 8 March 

Sunday 9 March 

 

Saturday 15 March 

Sunday 16 March 

 

Saturday 22 March 

Sunday 23 March 

 

Saturday 29 March 

Sunday 30 March